در مورد جوهرهای صنعت نساجی چه باید بدانیم؟

۰۲ تیر در مورد جوهرهای صنعت نساجی چه باید بدانیم؟

 اخبار چاپ دیجیتال | تفاوت روش مستقیم و انتقالی

منبع: ایپینا

زمانی که شما بر روی کاغذ چاپ دیجیتال انجام می‌دهید یک تصویر واضح و شفاف بدون نقاط اضافی یا ریزش رنگ را می‌بینید و زمانی که شما آن را از طریق گرما به پارچه منتقل می‌کنید جوهر بخار شده مستقیما به خورد الیاف پارچه می‌رود و پخش نمی‌شود. با این حال اگر شما چاپ مستقیم انجام دهید و حتی یک کوتینگ آنتی بلید ویژه را داشته باشید ، بازهم کمی حرکت یا چروک وجود دارد که کمی جزئیات آن را تار می‌سازد. بعد از کوتیگ پوشاک پس از مرحله حرارت دهی نیاز به شستن دارد اما برای چاپ انتقالی این نیاز وجود ندارد.

خبر چاپ

در روش انتقالی این امکان را دارید که بر روی پلی استر کشی که اسپندکس و لایکرا نیز نامیده می‌شود، نیز چاپ انجام دهید. با روش چاپ مستقیم که با مکانیسم رولی انجام می‌شود کمی پارچه کشیده می شود که باعث می‌شود تصویر کمی دچار انحراف شود مگر اینکه توسط یک نوار چسبناک فیکس شود. در نتیجه چاپ مستقیم برای تابلوهای تبلیغاتی،بیلبورد و  پی او اس ها مناسب است اما برای چیزی که می‌پوشید نه!

در نهایت طرح انتقالی می‌تواند برش بخورد و در موارد تکی کوچک و سطوح سخت مورد استفاده قرار گیرد مثل ماگ‌ یا فلزات و غیره. این بدان معناست که پروسه‌ی چاپ انتقالی بسیار متنوع‌تر است و این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که محصولات شخصی سازی شده و فرای پارچه تولید کنید.