شاسی عکس

شاسی عکس

۲۰ اسفند شاسی عکس

چاپ عکس روی شاسی | شاسی عکس | تخته شاسی ام دی اف | شاسی ساعت دار

اگرمی خواهید عکس های خود را به شیوه جدید که نیازی به قاب ندارد چاپ کنید و اسم آن را نمی دانید این گزارش را تا انتها دنبال کنید. تخته شاسی از چوبMDF ساخته شده و پس از طی مراحل چاپ می تواند زیبا بخش محیط خانه و کار شما باشد و خاطرات شیرین زندگی تان را تا ابد برایتان زنده نگه دارد. چاپ عکس و تخته شاسی به صورت استاندارد و معمول در سایزهای ۱۰*۱۵ ،  ۱۳*۱۸ ، ۲۱*۳۰ ، ۳۰*۴۰ ، ۶۰*۴۰ ، ۵۰*۷۰ ، ۶۰*۹۰ ، ۱۰۰*۷۰  و یا سایر سایزهای دلخواه شما بصورت دیجیتال انجام می گیرد.

چاب عکس بر روی شاسی

ازقابلیت های جذاب تخته شاسی چاپ عکس به صورت های مختلف فانتری است که به طور مثال تک ، ۴تکه ، ۸ تکه و ۱۶ تکه با قیمت بسیار مناسب ، ضد آب و نوارکاری شده با کیفیت عالی در اغلب آتلیه های عکاسی عرضه می شوند. همچنین چاپ و تبلیغات بر روی تخته شاسی یا همان شاسی چند سالی است که رواج زیادی پیدا کرده به طوری که برخی از تولید کنندگان برای تبلیغات محصولاتشان از شاسی ساده و یا ساعت دار استفاده می کنند ، گذاشتن ساعت در گوشه ای از شاسی که پوستر تبلیغاتی نیز روی آن قرار دارد باعث ترغیب استفاده کنندگان شاسی می شود که آنرا در منزل یا محل کار خود نصب کنند و از آن مراقبت نمایند. تخته شاسی در ضخامتهای مختلف از ٨ میلیمتر تا ٣٠ میلیمتر موجود می باشد ، مدل ٣٠ میلیمتر آن معمولاً برای شاسی های ساعت دار استفاده می شود و نوع ٨ میلیمتر آن برای عکسهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. شاسی همچنین در دو نوع توپر و توخالی موجود است نوع توخالی آن سبکتر و مناسب ساخت ساعت می باشد و نوع ٨ میلیمتر آن معمولاً توپر است. چاپ تخته شاسی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می گیرد .

روش مستقیم: به وسیله دستگاه چاپ حرارتی ( سابلیمیشن) به صورت مستقیم عکس یا طرح دلخواه با کیفیت بالا بر روی تخته شاسی چاپ می شود. از مزایای این نوع چاپ به ماندگاری طولانی و قابل شستشو بودن تخته شاسی می توان اشاره نمود.

روش غیر مستقیم: عکس و یا طرح دلخواه بر روی کاغذ فتو گلاسه با کیفیت بالا چاپ و بعد بر روی تخته شاسی متصل می شود .

چسباندن عکس بر روی شاسی

کیفیت چاپ روی ام دی اف بسیار بالاست. شما می توانید عکس های عزیزانتان و خودتان را با هزینه خیلی پایین تر نسبت به آتلیه ها با فناوری چاپ برتر روی تخته شاسی به یادگار داشته باشید. در موارد دیگر اکثرا آتلیه ها یا مراکز چاپ، عکس را اول پرینت می کنند و به صورت برچسب روی تخته شاسی می چسبانند. که با بی احتیاطی ممکن است روی آنها خش ایجاد شود و در اکثر موارد قابلیت شستشو هم ندارند. اما درصورتی عکس را روی خود تخته شاسی چاپ کنیم در این روش عکس با ناخن خش نمی افتد و شما می توانید برای تمیز کردنش از دستمال تر استفاده کنید. از آنجایی که دو طرف MDF ها ملامینه شده هست و پوشش دارد، شما حتی می توانید آنها را بشورید و بعد خشک کنید. هیچ تغییر رنگ و افت کیفیتی به وجود نخواهد آمد.