قیمت چاپ دیجیتال

۱۷ اسفند قیمت چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال | قیمت چاپ دیجیتال | تعرفه چاپ دیجیتال

قیمت گذاری در صنعت چاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نیاز به طراحی استراتژی راهبردی مشخصی دارد تا بتواند آینده این صنعت را روشن نماید اما متاسفانه کمتر به استراتژی های قیمت گذاری در صنعت چاپ توجه می شود. فعالان این صنعت بیشتر در فکر این هستند که در بازار رقابتی موجود، جایگاه خودشان را حفظ نمایند یا نهایتا هزینه ها را تامین کنند و کسب و کارشان را حفظ نمایند. اما شرکت‌های پیشرو در بازار صنعت می بایست از استراتژی‌های خلاقانه‌ای در قیمت‌گذاری بهره ببرند که درآمد آنها را به حداکثر برساند و زمینه رشد شرکت را فراهم آورد و در نهایت به سود بیشتر منجر شود. این امر مستلزم به کار بردن تکنیک های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می باشد. چاپ دیجیتال مزیت های فراوانی نسبت به چاپ افست دارد مزیت هایی که در زمان و تعداد آن میباشد و در صورتیکه از ماشین آلات به روز و پیشرفته استفاده شود می تواند از نظر کیفیت با چاپ افست نیز در برخی موارد رقابت نماید. چاپ کتاب و مجله، چاپ کاتالوگ و بروشور را میتوان به این روش انجام داد.

قیمت چاپ دیجیتال

استقبال عمومی از چاپ دیجیتال باعث شده قیمت گذاری آن از اهمیت ویژه ای برخوردار شود. چرا که هزینه این چاپ در مقایسه با انواع دیگر چاپ بدلیل عدم استفاده از پلیت و لیتوگرافی متفاوت است اما پیچیدگی هایی دارد که نیاز به تنظیم استراتژی هایی برای قیمت گذاری دارد. فرآیند تعرفه ‌گذاری صحیح یک علم دقیق نیست و استراتژی‌های مختلفی در این زمینه در صنعت چاپ استفاده می‌شوند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  • قیمت‌گذاری با محاسبه هزینه به اضافه درصدی سود

نحوه قیمت گذاری بر اساس این استراتژی از نامش به خوبی پیداست، درواقع رایج ترین شکل قیمت گذاری که اغلب چاپخانه ها از آن استفاده می کنند همین روش می باشد. براساس این روش با پیش‌بینی هزینه تولید یک سفارش به کمک نرم‌افزار و یا برگه‌های مخصوص برآورد هزینه و افزودن درصدی سود به آن تعیین می‌شود. معمولا این کار توسط مسئول سفارشات انجام می گیرد و پس از چانه زنی های احتمالی که دست متصدی فروش در آن باز است قیمت نهایی تعیین می شود.

  • کسب سهم بیشتر در بازار

این استراتژی که در بسیاردیگری از صنایع و حرفه های کشور رایج است در پی کسب سهم بیشتری از بازار و یا به اصطلاح جلب حداکثری مشتری می باشد. به همین دلیل در بازار رقابت قیمت ها می کوشد قیمت را درپایین ترین سطح ممکن تعیین نماید تا مشتری بیشتری داشته باشد. در این روش افزایش سود بستگی مستقیم به افزایش مشتری خواهد داشت.

  • فرصت‌ قیمت‌های بالاتر

این استراتژی تنها از سوی چاپخانه های حرفه ای و باسابقه قابل اجراست چرا که هزینه بالایی در قبال انجام کارهای سفارشی و پیچیده که چاپخانه های عادی از عهده انجام آن بر نمی آیند ارائه می نماید. شرط این کار جلب رضایت مشتری و ارائه محصول نهایی با کیفیت است، پس از آن ممکن است برای جلب تعداد بیشتری از مشتریان قیمتهایش را به اصطلاح بازار بشکند.

  • قیمت گذاری براساس تقاضا

در حرفه چاپ هم مثل بسیاری از حرفه ها زمان های طلائی که مشتریان به نحو چشم گیری افزایش می یابند وجود دارد مواقعی مثل انتخابات مجلس شورای اسلامی ،شورای شهر و حتی ریاست جمهوری در این مواقع قیمت گذاری با توجه به رقابت بالای چاپخانه ها و نیاز فوری مشتری صورت می پذیرد. معمولا دراین زمان ها قیمت ها کمی بالا می رود که بر اساس افزایش ناگهانی تقاضا منطقی به نظر می رسد.

  • قیمت گذاری براساس ارزش گذاری از دید مشتری

دراین شیوه مزایای کار و ارزش نهایی یک کار برای مشتری باید شرح داده شود. اما موقع قیمت گذاری براساس این روش باید دقت کنید که قیمت خیلی پایین برای مشتری ابهام ایجاد خواهد کرد.

  • یک کار و چند قیمت

در این زمان متصدی سفارشات، از قالب یک فروشنده صرف خارج شده و نقش یک مشاور را ایفا می کند به مشتری پیشنهادات و حق انتخاب های متعدد با رنج قیمتی مختلف عرضه می نماید که بر اساس توانایی مالی و نیاز چاپ مطلوب خود را انتخاب نماید.

علاوه بر روش های ذکر شده در بالا بسیاری از فعالان عرصه چاپ برای خود روش های اختصاصی هم دارند که بر اساس آن اقدام می کنند همچنین هریک از استراتژی های بالا برای خودشان مزایا و معایبی هم دارد. از این رو نمی توان برای همه یک نسخه پیچید تجربه و شرایط زمانی و مکانی به افرادی که به تازگی وارد این عرصه شده اند می آموزد که در هر زمان از چه شیوه ای استفاده کنند تا هم سود مناسبی به دست آورند و هم مشتریان وفاداری برای خودشان کسب کنند.