نکات طراحی کارت ویزیت

۰۷ مرداد نکات طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت | کارت ویزیت | چاپ کارت ویزیت

 

کارت های ویزیت از ابزارهای موثر و مفید هستند که تاثیر آنها اثبات شده است. داشتن یک کارت ویزیت خوب با طراحی منحصر به فرد و چشم گیر این امکان را برای مشتریان و مصرف کنندگان فراهم می کند تا خرید خود را به آسانی و با طیب خاطر انجام دهید. این نکته را در به خاطر بسپارید که طراح یک کارت ویزیت خوب یعنی به تصویر کشیدن حس کار و نوع تجارت مشتری. توجه داشته باشید که کارت ویزیت وسیله ای برای ارتباط شما با دیگران و تبلیغات شما می باشد. پس باید بیانگر راههای تماس با شما، نوع شغل و محصول شما باشد و از درج مطالب بیهوده و اضافی امتناع کنید. یک کارت ویزیت خوب باید به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند بلافاصله توجه بیننده را به خود جلب کند و او را ترغیب به خرید محصول نماید. دو نوع چاپ کارت ویزیت داریم، چاپ افست و چاپ دیجیتال، انتخاب نوع درست کارت با توجه به نوع فعالیت و مخاطبین شما از نکات مهم و اساسی است. نوع کارت شما باعث ایجاد اولین تفکر از سوی مخاطبان نسبت به شما می باشد.

name-card

کارتهای ویزیت از لحاظ جنس به انواع زیر تقسیم بندی می شوند: سلفون براق، سلفون مات، گلاسه بدون روکش، کتان، شیشه ای، لمینت براق، لمینت مات،  لیزری، سه بعدی و…

کارتهای ویزیت با قیمت های متفاوت چاپ می شود و با سایزها و اندازه های مختلفی طراحی و چاپ می شود که معمولا در تعداد ۱۰۰۰ عدد به بالا به چاپ می رسد. هنگام طراحی کارت ویزیت باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. از تصویری استفاده کنید که نمایانگر کار و محصول کمپانی شماست. مطمئن شوید کارت ویزیت شما دارای جذابیت های لازم برای جذب و جلب توجه و ترغیب مشتری است. از رنگ بندی مناسب برای متن و اطلاعات درج شده در کارت استفاده نمایید تا چشم بیننده در کمترین زمان ممکن قادر به تفکیک کردن قسمتهای مهم و قسمت های دیگر کارت باشد. از عکس های مناسب کار و حرفه تان استفاده کنید از کارت های رنگی و کارت هایی استفاده کنید که دارای طرح های غیر معمول و غیر عادی است، به این طریق طرح کارت در ذهن بیننده باقی مانده و دیرتر فراموش می شود. از سایزهای مناسب استفاده کنید کارت را به صورت عمودی طراحی کنید تا مطمئن شوید بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. کارت های ویزیتی با طرح های مختلف طراحی کنید. با این روش افراد در کلکسیون کارت های ویزیت شان تعداد بیشتری کارت از شما خواهند داشت.

شما باید مطمئن باشید کارت شما از روش ها و راه های لازم برای ارتباط برقرار کردن با افراد برخوردار است، مثلا نام کمپانی، آدرس، شماره تماس، فاکس، آدرس وب سایت و همچنین آدرس ایمیل. فراموش نکنید بودن نام خود شما به اندازه نام کمپانی در کارت ویزیت اهمیت دارد داشتن دو کارت متفاوت می تواند میزان فروش محصول شما را تا حد باور نکردنی بالا می برد.

از نوشتن متن های طولانی اجتناب کنید فراموش نکنید کارت ویزیت با برشور یا تراکت تبلیغاتی فرق دارد پس هرچه مختصر تر و کوتاهتر باشد برای مخاطب قابل لمس تر است. سعی کنید به جای نوشته های طولانی از نوشته ها و عبارات کوتاه و مختصر استفاده کنید. نوشته های بلند و طولانی باعث کم شدن علاقه فرد به خواندن مطالب می شود. پشت کارت شما نیز باید حاوی نکات مهم و ضروری در مورد نوع فعالیت و سرویس دهی شما باشد. این باعث می شود مردم شما را بهتر و زودتر به یاد آورند. داشتن یک ایده منحصر به فرد در طراحی کمک بسیار شایانی برای طراحی یک کارت ویزیت خواهد کرد. محیط طراحی شده کارت را زیاد شلوغ نکنید این نکته را بیاد داشته باشید که یک کارت ویزیت ساده و شیک و با طراحی محیطی چشم نواز تاثیر گذاری بسیار زیادی را در ترغیب بیننده برای به همراه داشتن و خواندن آن خواهد داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که سیستم رنگ انتخاب شده در طراحی کارت باید از نوع چهاررنگ CMYK باشد و سیستم رنگ RGB در هنگام چاپ باعث تغییر رنگ کارت شما در نتیجه عدم کیفیت کارت خواهد شد.

حتما از رزولوشن ۳۰۰dpi استفاده کنید زیرا رزولیشن پایینتر باعث اشکال و پیکسل پیکسل شدن اطلاعات شما خواهد شد. کارت های ویزیت در ابعاد استاندارد (۸.۵x4.5 سانتیمتر) و (۹x6 سانتیمتر) طراحی و برای چاپ فرستاده شوند. توجه داشته باشید که خطای برش در زمان بریدن کارتها در چاپخانه وجود دارد و مقدار آن بستگی به دستگاه برش و فرد کاربر دارد. به همین منظور سعی کنید اطلاعات وارد شده اصلی کارت، از لبه آن به اندازه ۳ تا ۴ میلیمتر فاصله داشته باشد تا این خطای برش آسیبی به اطلاعات کارت شما وارد نکند. در نهایت کارت ویزیت طراحی شده را با فرمت JEPG و با کیفیت ۱۰۰% ذخیره کرده و به چاپخانه ببرید.