چاپ بر روی پارچه های طبیعی

۰۸ آبان چاپ بر روی پارچه های طبیعی

 دی.جن به سرمایه گذاری های خود در زمینه چاپ مستقیم بر روی پارچه و فناوری های انتقالی ادامه داده و راه حل های کاربردی و مقرون به صرفه ای ارائه می دهد.

 

d.gen یک کاغذ انتقالی برای چاپ بر روی پارچه نخی، ریون و ترکیبی معرفی کرده است. کاغذ تصعیدی-نخی باعث می شود تصعید نخ با همان چاپگر و تقویم به کار رفته برای پلی استر و دیگر پارچه های ترکیبی صورت گیرد.

ابتدا، پارچه بر روی ورقه پرس گرما قرار می گیرد. سپس، کاغذ تصعیدی-نخی بر روی پارچه قرار گرفته و به این ترتیب باعث می شود که طرف سخت آن؛ پارچه را لمس کند. در نهایت کاغذ انتقالی چاپ شده بر روی طرف نرم تصعید-نخ قرار می گیرد.  با تنظیم درست کاغذ، و رساندن حرارت پرس گرما به سطح توصیه شده ۱۹۰ درجه سانتیگراد برای ۶۰-۹۰ ثانیه، می توان طرح ها را بر روی پارچه های نخی چاپ کرد.

d-gen2

کاغذ تصعیدی-نخی در وزن های مختلف (۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۸۰ گرم بر متر مربع) برای پارچه های بافته شده و گره زده در دسترس است، و با چاپگرهای به کار رفته برای چاپ کاغذ انتقالی که مجهز به هد چاپگر اپسون (Epson)، ریکو (Ricoh) و کیوسرا (Kyocera) هستند، کار می کند.

خاصیت دفع آب این کاغذ باعث می شود بتوانیم از آن در چاپ دیجیتال بر روی لباس ورزشی، تی شرت، کیف های دستی، پرده ها، رویه کاناپه و پشتی، چشم بندها، رویه دیوارها، کفش ها و چادرها استفاده کنیم.

آندرا نگرتی، در این باره می گوید: “دی.جن به سرمایه گذاری های خود در زمینه چاپ مستقیم بر روی پارچه و فناوری های انتقالی ادامه داده و راه حل های کاربردی و مقرون به صرفه ای ارائه می دهد.

کاغذ یک لایه ارزان است که بر روی آن چاپ صورت می گیرد و می تواند طرح های پارچه را حفظ کند، این کاغذ سپس با استفاده از پرس های گرمایی؛ این طرح ها را به پارچه ها منتقل می کند. کاغذ تصعیدی-نخی با استفاده از یک چاپگر اینک جت و دستگاه تقویم انتقال گرما، روشی راحت و مقرون به صرفه برای چاپ بر روی کاغذ ارائه می دهد.

پارچه های خام بدون عمل آوری B/W، پارچه های رنگی و حتی پارچه های سیاه رنگ را می توان همراه با رنگ های عالی تصعید کرد، و این پارچه به طور خودکار دارای خاصیت دفع آب خواهد بود. به این ترتیب از آن ها می توان در محصولاتی مثل کفش های کتانی، کیسه های سازگار با محیط، سایبان ها و … استفاده کرد. از طریق پیکربندی رول به رول می توان حتی برای تولید انبوه هم از آن بهره برد

منبع: ایپنا