چاپ دیجیتال لیبل مات و براق

۳۰ اردیبهشت چاپ دیجیتال لیبل مات و براق

چاپ لیبل | چاپ دیجیتال لیبل | چاپ لیبل پشت چسبدار

 

هر تجارتی برای معرفی خود و ارایه اطلاعات تماس به کارت ویزیت نیازمند است، کارت های ویزیت در ابعاد، جنس ها و طرح های مختلفی طراحی و چاپ می شوند. ساده ترین نوع کارت های ویزیت، کارت های سلفون مات و سلفون براق هستند. کارت های کتان در سه جنس کتان امباس، کتان آلمانی و کتان پلاستیک، معمولا با زمینه ی سفید و برای مشاغل آموزشی، بیمه و خدمات فرهنگی استفاده می شوند.

glossy labels

کارت های سوسماری در بین کارت های فرم عمومی، از فانتزی ترین انواع کارت ویزیت به حساب می آیند. کارت های سوسماری دارای کاغذ بافت دار با روکش سلفون براق هستند. لیبل ها برای چسباندن کارت بر روی سطوح استفاده می شوند و در انواع لیبل های یووی، لیبل سلفون براق و لیبل نو یووی چاپ می شوند. لیبل کاغذی با توجه به ارزان بودن، بالاترین مصرف را در صنایع مختلف دارا می باشد.این نوع لیبل ها یا برچسب ها در انواع مختلف مات، گلاسه و نیمه گلاسه و در تنوع رنگی بسیار زیاد تولید می شوند. لیبل های کاغذی با توجه به نوع کاربری و مصرف، از نظر تنوع چسبندگی در دو نوع پرچسب و معمولی تولید و روانه بازار می گردد. از ویژگی های لیبل کاغذی می توان به براق بودن، ارزان بودن، تنوع چسب، تنوع رنگ اشاره کرد.از این نوع لیبل در صنایع مختلف و در قسمت بسته بندی کالا (لیبل روی محصولات و بسته بندی ها) استفاده می گردد. کاربرد لیبل های کاغذی در محیط های تمیز و خشک و برای استفاده کوتاه مدت می باشد.برای چاپ بر روی لیبل کاغذی از ریبون وکس استفاده می شود. برچسب های کاغذی شامل برچسب های براق (گلاسه) و نیمه براق (آرت) و مات و برچسب های فلورسنت می باشند.

برچسب های گلاسه و آرت

از ویژگیهای این نوع برچسب چاپ پذیری مناسب با انواع سیتمهای چاپ اعم از چاپ افست، چاپ فلکسو، دیجیتال و بارکد با گرماژهای مناسب با نیاز مصرف کننده و چسبندگی مناسب با سطح مورد نظر می باشد.

موارد مصرف:

– برچسب های دارای مشخصات بارکد مورد استفاده در صنایع بسته بندی و غذایی.

– برچسب های مورد استفاده در صنایع آرایشی بهداشتی و صنایع داروسازی.

Matte labels

برچسب های کاغذی مات

چسبندگی مناسب و مقاومت در برابر حرارت چاپگرهای رومیزی از خصوصیات این لیبل می باشد. تولید این نوع لیبل هم به صورت رول جهت استفاده در چاپگرهای بارکد و هم چنین به صورت ورق تا اندازه سایز A4 جهت استفاده در چاپگرهای لیزری، جوهر افشان و سوزنی.

لیبل ها را به دو صورت چاپ دیجیتال و چاپ افست تهیه می کنند، اما هر یک از این چاپ ها به خاطر ویژگی های منحصر به فردشان برای نوع خاصی از لیبل ها کاربرد دارد و پیش از هر تصمیمی باید با کارشناسان این فن مشورت کرد.