چاپ دیجیتال کارت pvc

۰۹ خرداد چاپ دیجیتال کارت pvc

چاپ کارت pvc | چاپ دیجیتال کارت پی وی سی | چاپ کارت پی وی سی

کارت پی وی سی pvc از جنس پلاستیک و در اندازه های استاندارد ۸۶*۵۴ میلی‌متر تولید می‌شود. امروزه در سرتاسر دنیا از این نوع کارت در موارد مختلف همچون کارت شناسایی و حضور و غیاب و اعتباری و کنترل تردد و پرسنلی، کارت بانکی، کارت اعتباری، کارت دانشجویی، کارت خرید و فروشگاهی و…مورد استفاده قرار می گیرد. کارت pvc در انواع مختلف نظیر ساده، مغناطیسی Magnetic cards و هوشمند Smart Cards قابل ارایه بوده و امکان صدور و چاپ این کارت‌ها به صورت رنگی و تک‌ رنگ با در نظر گرفتن موارد امنیتی مانند نشان و مهر طلاکوب و بارکد و طرح سازمانی میسر می‌باشد.

موارد استفاده پلی وینیل کلرایدPVC پلاستیکی نامحدود است. در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی ست.

امروزه کارت های پی وی سی بخشی از زندگی روزانه مردم را تحت تاثیر خود قرار داده اند. افراد در هر گروه سنی و در هر جایگاهی امروزه با کارت های PVC سرو کار دارند، این وابستگی از خریدهای روزانه تا عبور و مرور در محل های گوناگون و شرکت ها و سازمان ها را نیز دربر می گیرد. کارت پی وی سی بدلیل استحکام زیاد و امکان مجهز شدن به حافظه های بسیار ظریف و کوچک قابلیت های بسیار بزرگی را در خود فراهم کرده است. به طوری که بانک ها و موسسات مالی برای کارت های اعتباری خود از کارت Pvc استفاده می کند. شرکت های حمل و نقل مانند BRT و مترو کارت های اعتباری خود را از پی وی سی تهیه می کنند.

شرکت ها و موسسات برای هویت سازمانی خود و کارمندانشان و کنترل ورود و خروج به سازمانشان از کارت های تردد و پرسنلی استفاده می کنند.

انواع چاپی که بر روی کارت های پی وی سی قابل استفاده می باشد عبارت است از چاپ افست، چاپ دیجیتال مستقیم و چاپ دیجیتال غیر مستقیم.

حتما بارها مشاهده کرده اید که کارت های بانکی و یا سایر کارت های PVC که در اختیار دارید به مرور زمان دچار فرسایش شده و چاپ های روی آن مختل می شود به طوری که خواندن آن دشوار می گردد. دلیل این امر انتخاب چاپ نامناسب و بی کیفیت است. که جز در اندک مواردی که از باب کاهش هزینه ها صورت می گیرد اغلب به دلیل عدم کارشناسی مناسب و انتخاب نامناسب کارشناسان است.

در دنیای امروز کارتهای مغناطیسی یا نوری جای کلیدها را گرفته اند. با افزایش روز افزون گردش های مالی و انجام تجارت های بین المللی، هزینه تولید، نگهداری و تبدیلات ارزی برای کشورها بار گزافی را در پی داشت. اما کارت های پی وی سی این مشکلات را تا حد مناسبی کاهش داده و به نظر می رسد در آینده نزدیک شاهد رواج هر چه بیشتر آنها باشیم به همین دلیل مساله چاپ دیجیتال کارت PVC  که از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشد اهمیت دو چندانی می یابد.