چاپ دیجیتال DVD

۰۸ تیر چاپ دیجیتال DVD

چاپ DVD | چاپ CD | چاپ دیجیتال

 

همه شما حتما با دی وی دی و خصوصیات آن کم و بیش آشنا هستید قطر دی وی دی ۱۲۰ میلی متر است و ۱.۲ میلی متر هم ضخامت دارد. دیسکهای دی وی دی، اطلاعات را به خوبی نگه می دارند و با استفاده چندین مرتبه، خللی به اطلاعات وارد نمی آید. دیسک، دی وی دی می تواند تا چند برابر سی دی استاندارد، اطلاعات ذخیره کند. برخلاف فلاپی دیسکها، دیسکهای دی وی دی تحت تاثیر میدانهای مغناطیسی قرار نمی گیرند و این موضوع اختلاف زیادی بین آنها به وجود آورده است. دیسک های نوع DVD +R دارای تکنولوژی سرعت گردش زاویه‌ای هستند. بدین معنا که هنگام استفاده در کامپیوتر و یا دستگاههای پخش دی دی وی خانگی، این نوع دیسک‌ها از شروع اجرا یا نمایش اطلاعات تا انتها با تنظیم نگه داشتن سرعت تبادل اطلاعات باعث می شوند تا موتور DVD ROM یا همان دستگاه سخت افزاری پخش DVD سرعتش را به صورت آهسته کاهش دهد.

اما در دیسک‌های DVD -R سرعت موتور ثابت و سرعت خواندن اطلاعات به صورت خطی زیاد می شود. برای مثال در دیسک‌های DVD-R اگر بخواهید تا هنگام تماشای یک فیلم چندین مرتبه، فیلم را به جلو یا عقب ببرید موتور DVD Rom نیاز به تغییر سرعت دارد که این امر سبب پایین آمدن عمر مفید موتور دستگاه خواهد شد.

تفاوت دی وی دی –اچ دی با دی وی دی در ظرفیت و تعداد لایه های آن ها است. دی وی دی یک لایه است، حجم آن۴٫۷ گیگابایت است و در سه مدل دی وی دی ۵ ، دی وی دی ۹و دی وی دی ۱۰ موجود است. دی وی دی –اچ دی فرمت جدید پس از دی وی دی می باشد که توسط شرکت توشیبا به بازار عرضه شد. ظرفیت دی وی دی –اچ دی تک لایه ۱۵ گیگابایت و در فرمت دولایه آن ۳۰ گیگابایت است.

تکثیر به صورت داپلیکیشن بصورت نرم افزاری و بوسیله دستگاه داپلیکیتور انجام می شود. این نوع روش تکثیر مناسب تکثیر در تیراژ کم و تنوع زیاد می باشد و به صورت دستی در دستگاه های داپلیکیتور ۱به ۱۱ انجام می پذیرد. از مزایای این روش سرعت عمل بالا در تیراژهای کم در مقایسه با تکثیر استمپری می باشد. این نوع دستگاه های تکثیر لوح فشرده هوشمند بوده و به صورت خودکارد دیسک های به اصطلاح سوخته و خراب را از آنهایی که به سلامت این مرحله از فرایند تولید را گذرانده اند تمیز داده و جدا می نماید. دستگاه تولید دی وی دی دو قسمت تزریق دارد که هر قسمت یک لایه ۸ گرمی را تولید می کند که در مرحله بعد این دو لایه ۸ گرمی بر روی هم چسبیده و یک لایه ۱۶ گرمی ایجاد می شود، اما در دستگاه تولید سی دی یک قسمت تزریق وجود دارد و یک لایه ۱۶ گرمی تولید می شود.

شیپ دیسک به لوح های فشرده ای اتلاق می گردد که توسط دستگاه مخصوص برش لوح فشرده، شکل داده می شوند بدون آنکه در اطلاعات موجود در آن خللی به وجود آید شیپ DVD محصولی جذاب و ماندگار است که قابلیت انتقال حجم وسیعی از اطلاعات شما را با هزینه‌ای به مراتب کمتر از اقلام تبلیغاتی چاپی دارا بوده و با بهره گیری از روش‌های مدرن، ابزاری مناسب جهت تبلیغات مؤثر، با رویکردی اختصاصی در اختیار گروه‌های مختلف قرار می‌دهد.

dvd-printing

امروزه افراد فراوانی برای تبلیغات کار خود از انواع دی وی دی و سی دی استفاده می کنند و با چاپ بر روی آنها تبلیغات خود را گسترده تر می نمایند. چاپ افست بهترین و سریعترین چاپ بر روی سی دی و دی وی دی می باشد . که بر خلاف چاپ سیلک اسکرین ازکیفیت عکس و برخلاف چسباندن لیبل وزن سی دی را اضافه نکرده و موجب خرابی سی دی و درایو نمی گردد.

چاپ دی وی دی بصورت دیجیتال یکی از روش های نوین چاپ روی انواع لوح فشرده می باشد که بوسیله ی دستگاه هایی که قابلیت سی دی ترای دارند و با سیستم چاپ جوهرافشان کار می کنند انجام می شود.در نهایت کیفیت متفاوت آن در مقایسه با چاپ افست باعث شده است چاپ افست با قیمت کمی بالاتر از چاپ دیجیتال مشتریان منحصر به فرد و بسیار زیادی داشته باشد. هر چند چاپ دیجیتال جهت چاپ تیراژهای کمتر از ۵۰۰۰ عدد تنها جایگزین چاپ افست سی دی می باشد . سرعت بسیار بالای چاپ افست و ایجاد لایه محافظ از رنگ مخصوص روی دیتای دی وی دی از دیگر تفاوت های آن با چاپ های دیگر می باشد.

از مزیت های چاپ سی دی و چاپ دی وی دی به روش دیجیتال عدم محدودیت در تعداد چاپ حتی ۱ عدد،عدم نیاز به تهیه فیلم و زینک دریافت نمونه چاپ و تایید آن قبل از انجام تیراژ استفاده از ترکیب رنگ بیشتر ( ۸ رنگ ) آماده شدن و تحویل محصول چاپ شده در کمترین زمان ممکن می باشد.

پس از فرآیند چاپ برای تثبیت رنگ و ضد خش و ضد آب شدن طرح، سطح چاپ شده به وسیله دستگاه مخصوص کوت می شود که زیبایی واستقامت محصول را بالا می برد. ماده ای بی رنگ، که برای تثبیت چاپ روی سطح چاپ شده کشیده می شود مواد یو وی یا ورنی نام دارد؛ به این روش چاپ ضد آب نیز می شود. این مواد کیفیت و قیمت های مختلفی دارد و گاهی اندکی بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد.