چاپ سه بعدی ویلای ضدزلزله

۲۷ تیر چاپ سه بعدی ویلای ضدزلزله

ساخت ساختمان دو طبقه با استفاده از چاپ دیجیتال در پکن

مهندسان چینی به تازگی ساخت یک ساختمان دو طبقه با چاپ دیجیتال سه‌بعدی را در پکن به پایان رسانده‌اند که که در مقابل زلزله ۸ ریشتری هم مقاوم است. بنا به گزارشی به نقل از یاهو، ساخت این خانه مقاوم تنها ۴۵ روز طول می‌کشد. هنوز قیمتی برای این ساختمان اعلام نشده، اما چاپی بودن آن باعث می‌شود که هزینه‌ها به میزان زیادی نسبت به سازه‌های سنتی کاهش بیابد. این ویلای چاپ دیجیتال سه‌بعدی توسط شرکت هواشانگ تنگدا در محل ساخته شده، در حالی که سایر سازه های چاپی سه‌بعدی در تاسیسات جداگانه ساخته شده و بعدا به هم متصل می‌شوند.

چاپ ویلا

علاوه بر آن، این شرکت مستقر در پکن، خود تمامی فناوری جدید فرآیند چاپ را که از بتن برای این کار استفاده می‌کند، ساخته است. سازندگان پیش از آغاز کار چاپ ساختمان، ابتدا چارچوب سازه را نصب کردند که شامل میل‌گرد پشتیبان و لوله‌کشی خانه بود. به گفته سازندگان، این روش به دلیل سرعت بالا، هزینه پایین و مواد اولیه زیست‌سازگار آن می‌تواند بطور کلی کیفیت زندگی انسان را ارتقا ببخشد.

چاپ دیجیتال

این شرکت برای فرآیند منحصربفرد چاپ خود، یک نرم‌افزار متشکل از چهار عملیات اصلی ترکیب بتن، انتقال، تدوین الکترونیکی مواد تشکیل‌دهنده و چاپ سه‌بعدی را تولید کرد. سازندگان از حدود ۲۰ تن بتن برای سازه کل ویلا استفاده کردند که برخی از دیوارهای آن تا ۲٫۵ متر ضخامت دارند.

چاپ ویلا در چین

آن‌ها پس از پایان چاپ، فضای داخلی ساختمان را رنگ‌آمیزی و تزئین کردند. شرکت هواشانگ امیدوار است فناوری مبتکرانه آن بتواند برای چاپ خانه برای نیازمندان، آسمان‌خراش‌های بلند و خانه‌های مقاوم برای کشاورزان به کار گرفته شود.

چاپ 3 بعدی منبع: ایپنا