چاپ کارت دعوت

چاپ کارت دعوت

۰۲ اسفند چاپ کارت دعوت

چاپ دیجیتال کارت دعوت |  چاپ کارت دعوت عروسی | چاپ کارت دعوت تولد

تولد، عقد، عروسی، ختم و جشنواره‌ها و گردهمایی‌های مختلف، همه و همه نیاز به دعوت دارند و کسی سرزده و بدون دعوت در هیچ یک شرکت نمی‌کند. اطلاع از زمان و مکان برگزاری مراسم و نیز نحوه‌ی آن برای حضور شرکت کنندگان لازم است. در کشور ما تا چند دهه‌ قبل، تلفن ابزار دعوت کردن دیگران به جمع‌های اینچنین بود؛ اما کم‌کم با گسترش هرچه بیشتر فنون و تکنولوژی‌ها در صنعت چاپ، پدیده‌ایی به اسم کارت دعوت با طراحی‌های و متن‌های مختلف به صورت چشم‌گیری رواج یافت. بدین گونه امروزه در سراسر کشور مراکز گسترده‌ی طراحی و چاپ دیجیتال کارت دعوت وجود دارند که به صورت حرفه‌ایی به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهند.

کارت دعوت ممکن است به‌صورت دست‌ساز و دست‌نویس و یا با یکی از روش‌های چاپ تهیه شود. امروزه به دنبال نیاز و تقاضای مشتریان، تنوع کارت‌ها از لحاظ طرح و شکل، بسیار زیاد شده است. در حالی که در گذشته این تنوع به چند طرح و رنگ ساده خلاصه می‌شد. حتی در گذشته برای برخی مهمانی‌ها و مراسمات اصلا کارت تهیه نمی‌شد. امروزه این پدیده بسیار همه گیر شده است.

چاپ دیجیتال کارت دعوت

چاپ دیجیتال کارت دعوت

جنس کارت دعوت:

کارت‌های دعوت در جنس‌های متفاوتی قابل تهیه می‌باشند. انواع کاغذ و مقوا، انواع پارچه مخمل و ابریشمی در تولید و چاپ کارت‌های دعوت به کار می‌روند. حتی کارت‌هایی از جنس چوب و حصیر نیز یافت می‌شوند. بسته به نوع مراسم، جنس و طرح‌های به کار رفته متفاوت می‌شوند. معمولا برای یک مراسم رسمی چون مراسم‌های عزاداری و سخنرانی و گردهمایی بیشتر از مقواهای مرغوب گلاسه و شومیز استفاده می‌شود. در کارتهای تولد و کارت عقد و عروسی بیشتر از جنس‌های پارچه‌ایی استفاده می شود و تنوع رنگ هم در این موارد بسیار زیاد است. در حالی که برای کارت عزا تنها از تلفیق رنگهای سیاه و سبز استفاده می‌شود. به طور کلی امروزه تنوع در جنس کارتهای دعوت بسیار زیاد است، حتی کارت‌هایی با طلاکوبی نیز یافت می شوند.گاهی بر روی کارت‌های چاپی پس از چاپ نیز تزییناتی صورت می‌گیرد. اکلیل و عطر زدن به کارت، و درج پاپیون، نگین و روبان‌های رنگی از این عملایت هستند.

متن‌ کارت دعوت:

متن کارت دعوت بستگی به مراسم و مهمانی مورد نظر و حتی سن و سال برگزارکنندگان و نیز شرکت کنندگان دارد. اما نکته ی طلایی درباره متن کارت‌ها فونت به کار فته در آنهاست. در گذشته بیشتر از فونت نستعلیق استفاده می‌شد. اما امروزه فونت‌های متفاوتی وجود دارند که بسته به سلیقه صاحبان مراسم مورد استفاده قرار می‌گیرند و در زیبایی و جذابیت کارت تاثیر دوچندانی دارند.

به طورکلی انتخاب کارت دعوت هر مراسمی چه عقد و عروسی، چه ترحیم و تولد و چه مراسم‌های رسمی و گردهمایی‌ها بسیار مهم است چرا که ذوق و سلیقه‌ی برگزار کنندگان را بازگو می‌کند و حتی می‌تواند پیشاپیش بیانگر کیفیت و سطح مراسم باشد. به همین دلیل باید در این باره وقت کافی صرف شود.

کشور ما در طراحی و چاپ کارت دعوت در منطقه پیشتاز است و حتی کشورهای همسایه از لحاظ طرح کارت‌های دعوت خود تابع ایران هستند. پاکستان، افغانستان، عراق و کشورهای آسیای میانه از جمله کشورهایی هستند که ایران به آنها کارت دعوت صادر می کند. منبع چاپ کارت دعوت در ایران، تهران است و انواع و اقسام کارت دعوت در طرح‌ها، رنگها و جنس‌های مختلف یافت می‌شود. مراکز چاپ دیجیتال متناسب با حال و هوای هر کدام از ایام کارت‌های متنوع و مخصوص همان ایام را به مشتریان عرضه می دارند.