چگونگی چاپ روی لیوان کاغذی

۱۱ اردیبهشت چگونگی چاپ روی لیوان کاغذی

چرا چاپ بر روی لیوان های کاغذی؟

چاپ دیجیتال روی لیوانهای کاغذی با تجهیزات خاصی انجام می شود. از آنجا که لیوانهای کاغذی با سطوح صاف و قابل چاپ هستند، دستگاه هایی که برای این سطوح استفاده می شوند، می توانند متون و تصاویر را با کیفیت بالا چاپ کنند. این لیوانها می توانند به راحتی برای یک شرکت، کانال تبلیغاتی باشند و پیام مدیران و تولیدکنندگان را به مصرف کنندگان انتقال دهند.

از آنجا که لیوان های یکبار مصرف کاغذی دارای چند لایه مخصوص و پوشش ضد آب هستند، به همین دلیل چاپ هایی که روی آنها انجام می شود، پاک نمی شود و تا زمانی که لیوان در دست مصرف کننده است، متن و تصویر چاپ شده بر روی آن نیز قابل مشاهده است. همچنین از آنجا که لیوان های کاغذی گاهی اوقات اندود شده با پلاستیک و موم تهیه می شوند، مانع از سیال شدن و نشت یا خیس شدن کاغذ شده و در نتیجه چاپ آنها سالم و خوانا باقی می ماند.

چگونگی چاپ روی لیوانهای کاغذی

نحوه چاپ بر روی لیوان های کاغذی

برای چاپ دیجیتال و تبلیغات بر روی لیوان های کاغذی کافی است ابتدا طرح مورد نظر انتخاب شود. سفارشاتی که از سوی مشتریان ارائه می شود، گاهی همراه با طرح و گاهی بدون طرح است. در این صورت چاپخانه طرح مورد نظر مشتریان را همراه با نام تجاری و همچنین لوگوی شرکت با آنها درمیان می گذارد. در صورت پذیرش، این طرح به طور دقیق بر روی لیوان چاپ می شود.

رنگ ها تاثیر زیادی در نحوه چاپ لیوان های کاغذی دارند. به همین دلیل دستگاه هایی که برای چاپ انتخاب می شوند باید قابلیت چاپ همه رنگ را با کیفیت بالا داشته باشند. برای چاپ شکل و رنگ روی لیوان کاغذی، از بلوک های پلاستیکی نصب شده روی سیلندر با رنگ های مختلف استفاده می شود تا رنگ ها به همان شکلی که بر روی طرح وجود دارند، چاپ شوند. سیستم flexography می تواند رنگ های طرح را با رنگ هایی که بر روی لیوان چاپ می شود، هماهنگ کند.

نحوه چاپ بر روی لیوان های کاغذی