کوتاه کردن زمان صدور مجوز تاسیس صنایع کوچک

۰۳ شهریور کوتاه کردن زمان صدور مجوز تاسیس صنایع کوچک

صدور جواز تاسیس صنایع کوچک، در کمتر از یک روز

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: فرآیند صدور جواز تاسیس صنایع کوچک اصلاح شد و در کمتر از یک روز امکان‌پذیر خواهد شد.

2

علی یزدانی در نشست رفع موانع تولید، در یاسوج افزود: برای تشویق سرمایه‌گذاران و تسهیل در امر سرمایه‌گذاری فرآیند صدور جواز تاسیس صنایع کوچک اصلاح شد و در کمتر از یک روز امکان‌پذیر خواهد شد. وی عنوان کرد: مهمترین بخش این اصلاحات، کوتاه کردن زمان صدور مجوز است که از این پس در یک روز کاری مجوز مورد نیاز به متقاضیان داده می شود.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: مدارک و مطالعات اولیه نیز تا حد زیادی آسا‌ن‌تر شده است و سرمایه گذار می تواند مجور تاسیس خود را دریافت کند. یزدانی تصریح کرد: مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برنامه های تشویقی جدیدی برای جذب سرمایه دارند.

وی ادامه داد: تخفیف ۵۰ درصدی زمین در شهرک های صنعتی، کاهش پیش پرداخت‌ها و آسان کردن اقساط از جمله برنامه های تشویقی شرکت شهرک های صنعتی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: علاوه بر این صندوق‌های حمایت از صنایع از جمله صندوق‌های حمایت از صادرات، صندوق حمایت از سرمایه گذاری، فعالیت‌های معدنی و تحقیقات الکترونیک ساز و کارهای تازه ای برای تشویق سرمایه گذاران در نظر گرفته اند.

یزدانی تاکید کرد: کاهش کارمزدها و تامین ضمانت‌نامه تا ۳۰ میلیارد ریال از جمله برنامه های تشویقی این صندوق‌هاست. وی یکی دیگر از برنامه های تشویقی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران را ارائه ضمانت نامه به تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه صنایع کشور عنوان کرد.

 منبع: آژانس خبری چاپ