راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی چاپ

۱۸ مهر راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی چاپ

با ارسال ۱۸۰ عنوان کتاب به کتابخانه‌‌های تخصصی چاپ مستقر در استان‌های مختلف، ۳۲ کتابخانه تخصصی چاپ راه‌اندازی شد.

 

محمودرضا برازش مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیشترین تعداد کتابخانه‌های تخصصی چاپ در استان تهران با ارسال ۵ دوره کتاب تخصصی چاپ راه‌اندازی شده‌است. وی توضیح داد: تاکنون استان‌های اصفهان، خوزستان، اردبیل، البرز، کرمان، قزوین، خراسان رضوی، همدان، کردستان، قم، لرستان، مازندران، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، یزد، فارس، خراسان شمالی، مؤسسه چاپ و انتشارات قدس رضوی، سیستان و بلوچستان و سمنان کتاب‌های تخصصی چاپ اهدایی اداره‌کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرده‌اند.

%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%86%d8%a7%d9%be

همچنین مؤسسه خانه کتاب، مرکز آموزشی علمی ـ کاربردی (واحد شماره ۵)، دانشکده فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرکت افست، نشریه خبری ـ آموزشی چاپ و نشر از جمله نهادهایی محسوب می‌شوند که کتاب‌های تخصصی چاپ این اداره را دریافت کرده‌اند.

برازش توضیح داد: اداره‌کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری نیز بخشنامه تجهیز استان‌ها به کتابخانه‌های تخصصی چاپ را به استان‌های سراسر کشور ارسال کرده است. هر استانی که متقاضی باشد، اقدامات لازم برای ارسال کتاب‌های تخصصی چاپ از سوی این اداره برایش انجام خواهد شد. وی همچنین از تهیه سیستم جامع اتوماسیون چاپ در اداره‌کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: این سیستم، تسهیل در فرایندهای مربوط به حوزه چاپ را محقق می‌کند و دیگر نیازی نیست اهالی چاپ تهران، استان‌ها و شهرستان‌های کشور برای طی مراحل اداری و حتی فعالیت‌های مربوط به چاپ به این اداره مراجعه کنند بلکه با اتصال به سیستم جامع اتوماسیون چاپ هم می‌توانند به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابند، هم فعالیت‌های مربوط به خود را پیگیری کنند.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تاکنون استان البرز به این سیستم مجهز شده است. سیستم مذکور در استان خراسان رضوی و آذربایجان شرقی در حال راه‌اندازی است و تهران نیز تا خردادماه به آن مجهز خواهد شد.

 منبع: ایپنا