فناوری جدید چاپ سه بعدی پیشرفته

۱۱ آبان فناوری جدید چاپ سه بعدی پیشرفته

سازمان راه و ترابری (RTA) دبی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی پیشرفته، شروع به چاپ بخش هایی برای سیستم های جانبی TVM (دستگاه فروش خودکار بلیط)، گیت های وارد کردن بلیط و دیگر حوزه های مربوط به سیستم قطارهای زیرزمینی خود کرده است.

عبدالمحسن ابراهیم یونس، مدیر آژانس راه آهن RTA معتقد است: “فناوری چاپ سه بعدی در سراسر جهان به سرعت در حال پیشرفت است و RTA عمیقا به دنبال این است که با برجسته کردن بهترین اقدامات صورت گرفته در صنعت راه آهن، به یکی از پیشگامان تولید سه بعدی تبدیل شود. چشم اندازهای بعدی شامل پیشرفت های مورد نیاز در زمینه مدیریت مسائل مربوط به از کار افتادگی می شود، مساله ای که در همه جای دنیا فشار زیادی بر روی خطوط راه آهن وارد می کند.”  یونس در ادامه خاطر نشان می کند: “این ویژگی باعث می شود RTA بتواند دارایی های مترو دبی را برای مدت طولانی تری حفظ کند، باعث کاهش هزینه ها شود و در عوض این پول ذخیره شده را به مشتریان بازگرداند. یک نمونه از چنین کاری وقتی صورت می گیرد که نیاز به بخش های کوچک احساس می شود، اگر یک کار معمولی را به یک تولید کننده محلی بسپریم، او برای توجیه هزینه باید صدها مورد تولید کند.”

dubai-metro-vending-machine

او در ادامه می افزاید: استفاده از فناوری سه بعدی باعث توقف چنین اسرافی می شود، به این ترتیب در حال حاضر تیم مستقر در ایستگاه رشیدیه می توانند صدها آیتم فوق العاده را تولید کنند. استفاده از فناوری سه بعدی به این شیوه؛ به این معنی است که هزینه ها بسیار کم شده و تیم می تواند هر وقت که لازم باشد با کاهش میزان انتشار کربن، آیتم های مورد نظر را طراحی کند.” در حالی که RTA پی به اهمیت و مزایای چاپ دیجیتال سه بعدی در محیط کار برده است، در زمینه پیشرفت امکانات؛ بحث هایی صورت گرفته است. چرا که در این صورت در آینده برای چاپ دیجیتال دیگر سیستم های سراسر مترو دوبی، به قطعات یدکی گسترده تری نیاز خواهد بود.

یونس در پایان اعلام می کند: “در درون یک بازه زمانی کوتاه و با در نظر گرفتن این نکته که فناوری چاپ سه بعدی همچنان نسبتا نوپا است،RTA در زمینه شناخت و به کار گیری این فناوری و کاهش هزینه ها، بهبود کیفیت و اطمینان از دسترسی همیشگی سیستم راه آهن متروی دبی برای مشتریان خود در سال های پیش رو، روند پیشرفت بسیار خوبی داشته است.”

 منبع: ایپنا